Home AKTUALITET Horror në Tiranë/ Pamje ku qytetarët heronj shpëtojnë të aksidentuarit në Lanë

Horror në Tiranë/ Pamje ku qytetarët heronj shpëtojnë të aksidentuarit në Lanë

399
0

Një ngjarje e rëndë, që për fat të mirë nuk përfundoi në tragjedi u regjistrua mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Një prej autobusave të Uzinës u përplas me një Benz e për pasojë të dyja mjetet përfunduan në Lumin Lana. Nga aksidenti i frikshmëm, ku qytetarët përjetuan tmerrin mbetën të plagosur 6 persona të cilët u dërguan tek Spitali i Traumës.

Mirëpo, bëhet me dije se ndihma e parë tek aksidentuarit është dhënë nga qytetarët dhe jo nga policia apo instancat përkatëse. Blutë e Tiranës mbërritën në vendnjarje pas 20 minutash.

Në videon që ilustrohet në vijim, shfaqen disa pamje nga vendgjarja në të cilat shqiptarët janë bërë bashkë për të shpëtuar jetën e të aksidentuarve.

Ata kanë rrezikuar veten për të shpëtuar të aksidentuarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here