Home Bota I vendosur për luftë Putin lëshon raketa

I vendosur për luftë Putin lëshon raketa

546
0

Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar fillimin e stërvitjeve strategjike bërthamore, duke lëshuar raketa balistike.

“Të gjitha raketat goditën objektivat e tyre”-thuhet në një deklaratë, duke shtuar se stërvitjet përfshinin bombardues Tu-95 si dhe nëndetëse.null

Udhëheqësi rus i ndoqi stërvitjet me presidentin e Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko.

Russia Test-Launches Ballistic and Cruise Missiles - WSJ

Stërvitja e parë ishte testimi i punës së “armëve të një kërcënimi të mundshëm të shtuar”, ndërsa e dyta përfshinte përdorimin masiv të armëve sulmuese strategjike të Federatës Ruse në rast të një sulmi hakmarrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here