Home POLITIKE Kryeministri Rama vizitë në SHBA, takim me Sekretarin e Shtetit Antony Blinken

Kryeministri Rama vizitë në SHBA, takim me Sekretarin e Shtetit Antony Blinken

666
0

Kryeministri Edi Rama do të takojë më 15 shkurt Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Mësohet se takimi mes Ramës dhe Blinken do të zhvillohet në SHBA ,pasi kryeministri shqiptar ka marrë ftesë nga Sekretari i Shtetit.

Kryeministri Rama do të udhëtojë drejt SHBA e do të marrë pjesë edhe në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here