Home AKTUALITET Lulzim Basha jep dorëheqjen nga kreu i Partisë Demokratike

Lulzim Basha jep dorëheqjen nga kreu i Partisë Demokratike

659
0

Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen nga kreu i Partisë Demokratike.

Ai ka thënë:

Shpresa për t’u ringritur si një opozitë e fortë kanë marrë goditje të njëpasnjëshme. Personalisht investova gjithçka për një zgjdihje që do i shërbente partisë Demokratike. Sot nuk dua të ndalem se kush kishte të drejtë dhe kush kishte të drejtë. Fatkeqësisht përpjekja ime për të mbajtur partinë demokratike të bashkuar nuk ia dolën. Për këtë arsye dhe për të ndihmuar do dërhiqem nga detyra e PD.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here