Home AKTUALITET Përplasje e fortë tek “5 maji”, banorët qëllojnë me gurë efektivët, policia...

Përplasje e fortë tek “5 maji”, banorët qëllojnë me gurë efektivët, policia përgjigjet me gaz lotsjellës

444
0

Mëngjesin e sotëm ka nisur sërish aksioni për shembjen e banesave që kanë mbetur ende në zonën e “5 Majit”.

Gjatë kësaj situate ka pasur edhe përplasje fizike mes banorëve dhe  efektivëve të policisë. Madje banorët kanë hedhur drejt efektiveve dhe gurë, ndërsa këta të fundit janë përgjigjur me spraj lotsjellës

Policia madje ka shoqëruar edhe disa prej banorëve që kanë kundërshtuar me dhunë policinë e Shtetit. Banorëve të “5 Majit” në njësinë numër 4 dhe 8 do tu shemben sot banesat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here