Home Bota Plas lufta, ushtria ruse sulmon me predha një kopsht fëmijësh në Ukrainë

Plas lufta, ushtria ruse sulmon me predha një kopsht fëmijësh në Ukrainë

1328
0

Forcat pushtuese ruse kanë sulmuar një kopsht të fëmijëve në Ukrainë. Ndonëse Rusia paralajmëroi tërheqjen e trupave ushtarake nga kufiri me Ukrainën, sipas mediave ukrainase, separatistët rusë kanë sulmuar me predha një kopsht fëmijësh.

Militantët e Donbass bombarduan kopshtin e fëmijëve në fshatin Stanytsia Luhanska. Godina e kopshtit u shenjëstrua nga predhat e ushtarëve rusë, Mësohet se në momentin e sulmit, kopshti ka pasur edukatore dhe fëmijë. Nga të dhënat predhat kanë plagosur dy persona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here