Home Bota Rusët tentojnë të vrasin Guvernatorin/ Sulmohet me raketa qyteti i dytë më...

Rusët tentojnë të vrasin Guvernatorin/ Sulmohet me raketa qyteti i dytë më i madh në Ukrainë

515
0

Qendra e Harkivit është goditur nga raketat ruse.

Në mëngjesin e së martës është thënë të jenë shënjestruar zyrat qeveritare në Sheshin Liria në qendër të qytetit.

Në disa pamje në rrjetet sociale shihet sesi raketat godasin ndërtesën e administratës rajonale, ndërsa synimi i trupave ruse ka qenë vrasja e Guvernatorit.

Ende nuk është raportuar për viktima, por të dhënat raportojnë për plagosjen e gjashtë personave, mes të cilëve edhe një fëmijë.

Harkivim qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, i cili ka 1.6 milion banorë është përballur me sulme të mëdha dhe goditje me raketa në ditët e fundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here