Home Tags Covid19

Tag: covid19

E rëndë në Maliq! Gruaja me Covid ndërron jetë pasi mungesa...

0
Një grua në fshatin Pojan të Maliqit ka ndërrruar jetë pasi ishte e infektuar me Covid. Siç bëhet me dije, gruaja ka ndërruar jetë sepse...

Ndryshojnë masat anti-Covid, ja rregullat e reja

0
Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka bërë të ditur ndryshimin e masave anti-Covid. Komiteti Teknik i Ekspertëve...

E prekur nga Covid, ndërron jetë mësuesja e Elbasanit në moshën...

0
Një mësuese në Elbasan 40-vjeçe ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije se ministrja Ervis Kushi. Ajo...

6 viktima dhe 959 raste të reja në 24 orë, 30...

0
Në Shqipëri shifrat e pandemisë janë shqetësuese. Në 24 orët e fundit betejën me virusin vdekjeprurës nuk e kanë fituar 6 pacientë dhe jetët...

Në gjendje të rëndë shëndetësore, dërgohet me urgjencë tek Infektivi 16-vjeçarja...

0
Situata po rëndohet në spitalin Infektiv, pasi një numër i lartë pacientësh po shtrohen në spital si vrazhë e numrave të lartë të të...

Rritet ndjeshëm numri i të shtruarve në spitalet COVID, mbi 800...

0
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e infektimeve në 24 orët e fundit, ku janë regjistruar 864 raste të reja. Fatkeqësisht 4 persona kanë humbur...

Katër faktorë që rrisin rrezikun e prekjes nga Covid-19 tek personat...

0
Nga Vassilios Vassiliou, Ciaran Grafton-Clarke, Ranu Baral “The Conversation” Dy javë pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës kundër Covid-19, efektet mbrojtëse të vaksinimit...

COVID-19 në Shqipëri, 4 viktima dhe 869 raste të reja në...

0
Shqipëria ka regjistruar 869 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 100 më pak se dje. Po ashtu 4 pacientë...

Protestë kundër vaksinimit anti-covid në Tiranë

0
Dy personazhe të njohura Altin Goxhaj dhe Alfred Çako kanë organizuar një protestë kundër vaksinimit, në sheshin “Nënë Tereza”. Ata ftojnë qytetarët të mos vaksinohen...

Në këtë shtet nis vaksinimi kundër Covid të fëmijëve 2 vjeç

0
Qeveria e Kubës ka nisur me vaksinimin kundër koronavirusit të fëmijëve të moshave 2 vjeç. Ndërsa vendet e tjera po marrin vendimin për të vaksinuar...
34,568FansLike

MË TË KLIKUARAT