Home Tags Talebanet

Tag: talebanet

Mori pjesë në protestën e grave, talebanët vrasin nënën e re...

0
Një nënë e re në Afganistan u vra brutalisht, pak ditë pasi ajo marshoi në protestë, ku gratë afgane bënë thirrje për të drejtat...

Talebanët vendosin kufizime për shkollimin e grave

0
Gratë në Afganistan do të lejohen të studiojnë vetëm në universitete, ku klasat do të jenë të ndara në bazë të gjinisë dhe veshja...

Talebanët: Gratë nuk mund të bëhen ministre. Janë vetëm për të...

0
Një zëdhënës i talibanëve deklaroi se gratë nuk do të marrin asnjëherë ndonjë post ministror në qeveri, sepse, sipas tij, kjo është nje barrë...

Gazetarët tregojnë për rrahjet nga talebanët: Jemi me fat që nuk...

0
Talebanët rrëmbyen shtetin, po vënë ligjet e tyre e tani po dhunojnë edhe gazetarët. Këto të fundit thonë se ata janë rrahur, ndaluar dhe...
34,568FansLike

MË TË KLIKUARAT