Home Tags Ukraine

Tag: ukraine

Ushtarët ukrainas fitojnë para në “luftë”: “Me dashuri nga Shqipëria” shkruhet...

0
Ushtarët ukrainas po fitojnë para duke shkruar mesazhe në predha artilerie që do të qëllohen kundër ushtarëve rusë. Një mesazh thuhet se kushton 40...

Rama krah Presidentit Zelensky: “Jemi gati të rindërtojmë Ukrainën”

0
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe homologu shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç po qëndrojnë në Kiev, ku edhe po mbajnë një konferencë...

Nuk përjashtohet sulmi nuklear nga Putini. SHBA, Franca e Britania 970...

0
Presidenti rus Putin ka vënë në gatishmëri forcat e tij bërthamore. Zyrtarisht NATO po reagon me kujdes. Megjithatë, parimisht një pjesë e armëve të...

Çfarë ndodh nëse Ukraina pushtohet: 80 000 të vrarë, 5 milionë...

0
Mediat në Perëndim po referojnë për opsionin e një pushtimi të plotë të Ukrainës nga Rusia duke referuar burime të ndryshme amerikane. Shërbimet amerikane të inteligjencës...

Lot, dhimbje, ikje/ Si u zgjuan sot ukrainasit mes bombardimeve dhe...

0
Dita e dytë e pushtimit, i ka gjetur ukrainasit rrugëve, mes sirenave paralajmëruese dhe bombardimeve. Qytetet tashmë janë boshatisur në përpjekje për të shpëtuar jetën,...

Joe Biden tregon planin që ka për të sulmuar Rusinë

0
Presidenti Joe Biden ka paraqitur një “menu opsionesh” për të kryer sulme masive kibernetike për të penguar aftësinë e Rusisë për të mbështetur operacionet...

Ministri rus i Mbrojtjes: Ukraina po na sulmon ne, Rusia thjesht...

0
Teksa Rusia ka nisur të bombardojë qytetet e Ukrainës, një zëdhënës i ministrit të Mbrojtjes rus, ka thënë se ata thjesht po mbrohen pasi...

NATO lë në baltë Ukrainën: Nuk është anëtar i yni, nuk...

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg i është përgjigjur situatës në #Ukrainë, duke njoftuar një listë sanksionesh, por duke deklaruar se trupat e...

Rusia sulmon Ukrainën: Nga urdhri i Putin për nisjen e pushtimit...

0
Dita e sotme ka nisur me lajmin se Rusia ka sulmuar me raketa e bomba Ukrainën duke shpallur luftën mes dy vendeve. Më poshtë...

Putin arrin qëllimin e tij, nis lufta Rusi–Ukrainë, rusët bombardojnë me...

0
Lufta Rusi-Ukrainë sapo ka nisur. Mediat ukrainase bëjnë të ditur se Moska ka pushtuar me raketa Kievin, Kharkovin dhe Dnieper, Këtë e ka bërë të...
34,568FansLike

MË TË KLIKUARAT