Home EDITORIAL Meta “non grata” nga SHBA, Spartak Ngjela tregon se kur do të...

Meta “non grata” nga SHBA, Spartak Ngjela tregon se kur do të merret vendimi

1409
0

Spartak Ngjela ka folur sot për Presidentin Ilir Meta dhe për mundësinë që ai të shpallet non grata nga SHBA.

I ftuar në emisionin “Breaking” Ngjela ka thënë se gjithçka do të varet nga natyra e vendimit të Gjykatës Kushtetuese nëse do ta shkarkojnë dhe argumentet që do të japen nga trupa e gjyqtarëve.

“Por ne po themi vetëm keq, shkelja e rëndë e Kushtetutës nëse provohet në GJK ka bishta penalë, por shikojmë se si do të japë GJ, shkelje e rëndë që nuk ka dhënë pasojë kriminale. E ka Gjykata Kushtetuese në dorë, ose e përjashton ose e lë President deri në korrik. Të shohim arsyetimin  e Gjykatës”, theksoi Ngjela.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here