Home Kryesore Sondazhi/ Kush i fiton zgjedhjet në bashkinë e Durrësit?

Sondazhi/ Kush i fiton zgjedhjet në bashkinë e Durrësit?

9021
0

Më 6 mars mbahen zgjedhjet e pjesshme për bashkinë e Durrësit. Zgjedhje që kanë vlerën e mandati vetëm për një vit të kryebashkiakëve, pasi në 2023 do të votohet për 61 bashkitë.

Për Durrësin janë tre kandidatët që pretendojnë të marrin këtë post me synimin për t’u rizgjedhur pas 1 viti. Janë pikërisht Emirjana Sako e Partisë Socialiste, Luan Hoti i Partisë Demokratike dhe Ardian Muka i Shtëpisë Lirisë. Në këtë betejë kemi edhe një përplasje mes të djathtëve, ku grupimi i ish-kryeministrit Sali Berisha ka dalë me kandidatin e tyre Muka, ku i janë bashkangjitur Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Demokristiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here