Home Tags Shqiperi

Tag: shqiperi

Lajm i mirë për shqiptarët, Kanadaja njeh sigurimet shoqërore

0
Shqipëria dhe Kanadaja ka ratifikuar marrëveshjen e Sigurimeve Shoqërore. Marrëveshja do të hyjë në fuqi më 1 gusht. Që nga ajo datë do të...

FIFA përjashton Rusinë, Kombëtares shqiptare i hapet rruga drejt Botërorit?

0
Shumë sanksione nga shumë shtete të botës janë duke u marrë në drejtim të Rusisë. Ditën e sotme, FIFA dhe UEFA ka vendosur të...

Sondazhi/ 5 problemet kryesore që shqiptarët duan të jenë prioritet i...

0
Ekonomia, papunësia, korrupsioni, shëndetësia dhe emigrimi janë shqetësimet kryesore të shqiptarëve, zbuloi sondazhi i emisionit Barometri në Euronews Albania këtë të enjte. Këto çështje duket...

Afganët në Shqipëri/ Xhaçka: Mund të qëndrojnë më shumë se 1...

0
Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, është shprehur se qëndrimi i afganëve në Shqipëri mund të zgjasë më shumë se 12 muaj. Në një...

Shqipëria perfekte ndaj San Marinos, 5 gola dhe spektakël në “Elbasan...

0
Shqipëria ka arritur të marrë një fitore tenistike 5-0 ndaj San Marinos në ndeshjen e luajtur në Elbasan Arena. Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë...
34,568FansLike

MË TË KLIKUARAT