Home AKTUALITET Lajm i mirë për shqiptarët, Kanadaja njeh sigurimet shoqërore

Lajm i mirë për shqiptarët, Kanadaja njeh sigurimet shoqërore

648
0

Shqipëria dhe Kanadaja ka ratifikuar marrëveshjen e Sigurimeve Shoqërore. Marrëveshja do të hyjë në fuqi më 1 gusht. Që nga ajo datë do të njihen pensionet e shqiptarëve duke u bazuar tek kontrbutet që kanë “derdhur”.

Mësohet se kjo marrëveshje u jep të drejtë qytetarëve të gëzojnë të gjitha përfitimet e kontributeve të tyre për pensionet. Mbetet për t’u parë se sa do të zbatohet marrëveshja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here