Home Tags Zelensky

Tag: zelensky

Zelensky nuk e njeh fare Edi Ramën, mendon se është kryeministri...

0
Edi Rama ndodhet sot në Ukrainë, në shtetin, i cili që prej datës 24 shkurt ka qenë në qendër të të gjithëve për shkak...

Del në ankand bluza ushtarake e Zelensky-t, shitet për 90,000 £

0
Bluza ushtarake e Volodymyr Zelensky-t është shitur mbi 90,000 £ në një ankand për mbledhjen e fondeve për Ukrainën, në Londër. Kryeministri britanik Boris...

Zelensky: Nuk do i lutemi më NATO-s, ka frikë nga Rusia

0
Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka sulmuar indirekt NATO-n gjatë një interviste për mediat e huaja. Zelenky tha se nuk do i lutet më NATO-s...

Zelenskyy paralajmëron perëndimin: Rusia nuk do vetëm Ukrainën, ‘bisha’ kërkon të...

0
Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy ka paralajmëruar vendet perëndimore se nëse lufta e Rusisë ndaj shtetit ukrainas nuk ndalet tani, objektivat e ardhshëm të...

Zelenksy bisedë telefonike me Ramën, çfarë diskutuan?

0
Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky shprehet se ka zhvilluar një telefonatë me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ai shkruan në Twitter se folën me...

Zelensky akuzon NATO-n, dha dritën jeshile për bombardime të mëtejshme

0
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy ka dënuar vendimin e NATO-s për të mos mbrojtur qiejt ukrainas. “NATO ka vendosur qëllimisht të mos mbrojë qiejt ukrainas....

Rusët i vënë flakën centralit bërthamor/ Zelensky: Rrezikohet Çernobil i dytë,...

0
Presidenti Volodymyr Zelensky deklaroi se bombardimi i termocentralit bërthamor të Zaporizhzhia nga trupat ruse mund të sjellë fundin e Evropës. Zelensky u bëri thirrje...

Zelensky fton Putinin për të biseduar: Nuk ulem 30 metra larg...

0
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy ka reaguar pas telefonatës 90-minutëshe mes Emmanuel Macron dhe homologut të tij Vladimir Putin. Sipas mediave ukrainase, Zelensky i ka...
34,568FansLike

MË TË KLIKUARAT