Home Bota Zelensky: Nuk do i lutemi më NATO-s, ka frikë nga Rusia

Zelensky: Nuk do i lutemi më NATO-s, ka frikë nga Rusia

660
0

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka sulmuar indirekt NATO-n gjatë një interviste për mediat e huaja. Zelenky tha se nuk do i lutet më NATO-s për anëtarësim, pasi sipas tij aleanca ka frikë nga Rusia.

“Kuptuam se NATO nuk është gati të pranojë Ukrainën. Aleanca ka frikë nga gjërat kontradiktore dhe konfrontimi me Federatën Ruse.”-u shpreh Zelenky.

Zelensky: Nuk do i lutemi më NATO-s për anëtarësim, se ka frikë nga Rusia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here