Home Kryesore Basha drejt përjashtimit/ Çfarë ndodhi në mbledhjen e grupit parlamentar

Basha drejt përjashtimit/ Çfarë ndodhi në mbledhjen e grupit parlamentar

473
0

Pas anulimit të mbledhjes  në orën 10.00 siç ka raportuar më herët CNA.al, deputetët e PD do të mblidhen me një kërkesë të qartë për Lulzim Bashës.

Mbledhja që u shty më herë, pritet të mblidhet tani në mesditë dhe një nga pikat që do të shqyrtojë grupi parlamentar është përjashtimi i Lulzim Bashës nga grupi parlamentar.

Kërkesa do të bëhet nga deputetë që kanë mbështetur Lulzim Bashën,  por edhe nga deputetë të tjerë të Partisë Demokratike, të cilët janë pjesë e grupit parlamentar, megjithëse i përkasin mendimit ndryshe apo janë kritikë të Lulzim Bashës.

Ndërkohë që pritet të mbahet mbledhja dhe grupit parlamentar dhe të kërkohet përjashtimi i Lulzim Bashës, ky i fundit, nga ana tjetër ka zënë derën e koridorit ku shkohet tek kafja dhe tualetet, duke ju folur dhe përqafuar deputetët, si dhe duke ju kërkuar që ta shtyjnë mbledhjen me pretendimin se do ta marrë vetë qëndrimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here