Home AKTUALITET Delina Ibrahimaj: Nuk i ndryshojmë taksat për shqiptarët, jemi në krizë!

Delina Ibrahimaj: Nuk i ndryshojmë taksat për shqiptarët, jemi në krizë!

492
0

Delina Ibrahimaj, ministrja e Financave dhe Ekonomisë ka dalë sot në një komunikim me gazetarët. Prej aty ajo ka thënë se qeveria nuk do të ulë asnjë taksë për shqiptarët, pasi jemi në një kohë krize. Sipas saj, ulja e taksave nuk është një politikë e mirë në kohë krize.

Ministrja tha:

Nuk ka pasur asnjë deklaratë për reduktim të taksave të karburanteve, vijojmë t’i qëndrojmë qëndrimit tonë. Në momente krizash, politika e gabuar ndryshimi i taksimit. Rishikimi i aktit normativ, për peshkimin, fermerët, nuk ka pasur asnjë deklaratë për ndryshim të taksimit. Kemi hedhur për konsultim publik projektligjin për amnisti fiskale. Të konsultohemi sa më mirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here