Home AKTUALITET Edi Rama kërkesë çunave të Kukësit: Mos ikni me gomone, investoni në...

Edi Rama kërkesë çunave të Kukësit: Mos ikni me gomone, investoni në Shqipëri!

1085
0

Edi Rama ka folur sërish sot për të rinjtë shqiptarë, që nga halli largohen me gomone për në Angli. Në një takim me krerët e bashkisë, por jo vetëm, ai është shprehur se çunat e Kukësit duhet të investojnë në biznes, agroturizëm dhe jo të marrin rrugën e emigracionit.

Edi Rama tha:

Të gjithë ata që paguajnë nga 30 mijë paund për të marrë ato rrugët e frikshme të emigracionit, në kërkim të një parajse që nuk kanë për ta gjetur, mund të bëjnë ekonominë e tyre atje në Kukës. Kërë nuk e them bazuar në një ëndërr, por bazuar në ato që kam parë. Të gjithë ata që duan të bëjnë një agroturizëm ne jemi gati t’i mbështesim. Të gjithë ata që e kanë bërë fitojnë më shumë nga ç’do fitonin nga një punë në të bardhë apo të zezë diku tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here