Home AKTUALITET Edi Rama: Unë do sjell Formula 1 në Elbasan!

Edi Rama: Unë do sjell Formula 1 në Elbasan!

396
0

Çmimi i naftës po kap shifra rekord, por Rama e ka mendjen t’i premtojë shqiptarëve ngjarje që perfeksionojnë propagandën e tij. Së fundmi, Rama ka thënë se do të sjellë në Shqipëri Formula 1. Sipas tij, kompeticioni ndërkombëtar do të zhvillohet në Elbasan.

Rama tha:

Është një panair i veçantë, i pari i këtij lloji në vendin tonë ku ekspozohen gjëra shumë tërheqëse. Gjithashtu gjen hapësirë një industri r cila po rritet dhe ne besojmë duam ta shtyjmë sa më shumë në të ardhmen e afërt në mënyrë që të krijojmë vende pune.

Dua t’i ftoj ata që na ndjekin që të vijnë ta vizitojnë këtë hapësire ku ka shumë mundësi për të kënaqur fëmijët. Ky aktivitet ka një profil shumë të veçantë. Askujt nuk ja kishte marrë mendja se do të kishim në Tiranë një finale evropiane në futboll dhe e patëm. Po kështu besoj se nuk kemi pse të trembemi nga një ëndërr si kjo e sjelljes së garave automobilistike në Shqipëri dhe të arritjes deri te një garë e Formulës 1, në një pistë me të gjitha standarde.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here