Home Kryesore Ilir Meta rikthehet fuqishëm, i ndryshon emrin LSI

Ilir Meta rikthehet fuqishëm, i ndryshon emrin LSI

318
0

Ilir Meta duket se pas mbarimit të mandatit të Presidentit, është rifutur përsëri në politikë. Ai ka njoftuar ditën e sotme gjatë fjalës në Konventën Kombëtare të kësaj partie, se LSI që ai themeloi në vitin 2004 nuk do të quhet më ashtu, por Partia e Lirisë.

Ndër të tjera ai shtoi se: “Ka beteja për të cilat ia vlen edhe të vdesësh”. Gjatë kësaj Konvente Monika kryemadhi deklaroi dorëheqjen e saj nga drejtimi i partisë dhe Ilir Meta u zgjodh drejtues i komitetit organizator të partisë me emër të ri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here