Home POLITIKE Ja cilët janë 2 deputetët PRO vendimit të Bashës

Ja cilët janë 2 deputetët PRO vendimit të Bashës

752
0

Ka përfunduar pak më parë mbledhja e grupit parlamentar në selinë blu, e cila u zhvillua me tensione dhe debate të ashpra, pas vendimit të Lulzim Bashës për të përjashtuar ish-liderin historik Sali Berishën.

Ky vendim u kundërshtua nga pjesa më e madhe e demokratëve, ndërsa pro Bashës u shprehën Enkelejd Alibeaj dhe Dashamir Sula.

“Të mos sillemi sikur jemi në funeral, nesër dielli do të lindë përsëri!”,  është shprehur Alibeaj për gazetarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here