Home POLITIKE Jorida Tabaku shkon në SPAK, do të takohet me Arben Krajën

Jorida Tabaku shkon në SPAK, do të takohet me Arben Krajën

257
0

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku ka shkuar mëngjesin e kësaj të hënë në SPAK.

Bëhet me dije se Tabaku do të zhvillojë një takim me kreun e Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja.

Ky takim vjen në një kohë teksa vijon komisioni parlamentar hetimor për aferën e inceneratorëve, ku Tabaku është kryetarja e komisionit hetimor parlamentar.

Kujtojmë që dje kreu i PD, Lulzim Basha tha se SPAK po kërcënohet, teksa u shpreh se SPAK duhet të vijojë me punën pasi ka mbështetjen e SHBA dhe BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here