Home Kryesore Kokalari: Amerika është penduar që e shpalli Sali Berishën non-grata

Kokalari: Amerika është penduar që e shpalli Sali Berishën non-grata

779
0

Aktivistja Evi Kokalari foli për marrëdhëniet me ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Ajo u shpreh mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” se është takuar dhe njohur me diplomaten e SHBA në New York, kur ajo ka marrë postin e ambasadores, por tashmë janë ftohur pak.

Kokalari u ndal dhe tek çështja non-grata e ish-kryeministrit Sali Berisha, ku tha se Departamenti Amerikan i Shtetit është penduar që e futi Berishën në listën e personave non-grata.

Kokalari: Unë e kam njohur Yuri Kim kur u bë ambasadore, e kam takuar në New York dhe i kam folur gjithmonë hapur. Por tani është ftohur ajo. Kisha besim se gjërat do të bëheshin më ndryshe. Për non grata-n e Berishës mu duk si sulm ndaj opozitës.Nuk është luftë personale e Kim me Berishën. DASH është penduar që e ka shpallur Berishën non-grata.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here