Home AKTUALITET Lufta me huliganët/ Policia përzë nga Tirana 80 tifozë pas veprimeve të...

Lufta me huliganët/ Policia përzë nga Tirana 80 tifozë pas veprimeve të dhunshme

215
0

Rreth 80 tifozë që kishin mbërritur në Tiranë për të parë ndeshjen finale të “Europa Conference League janë duke u kthyer andej nga erdhën! Kjo për shkak të trazirave dhe dhunës së ushtruar mbrëmjen e të martës.

Burime bëjnë me dije se Policia ka shoqëruar dy autobusë të mbushur me rreth 80 tifozë drejt Portit të Durrësit. Ata janë larguar nga Tirana në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe nuk do të lejohen për të parë ndeshjen që do të zhvillohet mbrëmjen e 25 majit në stadiumin “Air Albania”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here