Home POLITIKE Lulzim Basha qan, demokratët tallen pa mëshirë me të, Rama shkrihet gazit…

Lulzim Basha qan, demokratët tallen pa mëshirë me të, Rama shkrihet gazit…

1340
0

Lulzim Basha po ndihet çdo ditë e më shumë i braktisur nga demokratët.

I lënë vetëm dhe pa vëmendje, ai është kujtuar ditën e sotme për të nisur fushatën elektorale, ku ishte në Durrës dhe prezantoi kandidatin e tij, Luan Hoti.

Basha si çdo gjë tjetër të tij edhe këtë takim me një grup të vogël njerëzish e ka ndarë në rrjetin social Facebook, aty ku është “kryqëzuar” nga demokratët.

Duke i vënë në pah dështimet e një pas njëshme, një demokrat i shkruan se është kthyer në meme të gatshme me fitoret imagjinare.

Por të shumtë ishin edhe ata që e këshillonin që të tërhiqej nga politika, ndërsa i kujtojnë se Berisha është lideri i tyre pasi ai ka kaluar dhe luftuar në kohët më të vështira.

Sigurisht Edi Rama pasi shikon keto sms nuk ben gje tjeter vecse shkrihet gazit, dhe i qan hallin Lulzim Bashes i cili dita dites po prek fundit e deshtimit.

Kaq e pati dhe epoka e Lulit, e vetmia menyre shpetimi eshte bashkeqeverisja me Ramen. Ndryshe ai vdes politikisht nga dyshja e fuqishme Meta-Berisha…

Më poshtë po sjellim disa prej komenteve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here