Home AKTUALITET Një ditë para finales së Conference League/ Nisin trazirat e para të...

Një ditë para finales së Conference League/ Nisin trazirat e para të tifozëve

430
0

Stadiumi ‘Air Albania’ mirëpret ditën e mërkurë ndeshjen mes Romës dhe Feynoord, e vlefshme për finalen e Conference League.

Ashtu siç pritej, trazirat nuk kanë munguar dhe kanë filluar që një ditë para.

Në videon e mëposhtme, shihen tifozë të Romës duke u përplasur me policinë në rrugën e Durrësit, pranë hyrjes në sheshin “Skënderbej”. Tifozët thërrasin në kor fjalë aspak të hijshme ndaj policisë.

Ata kanë filluar të gjuajnë me shishe qelqi dhe plastike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here