Home AKTUALITET Përplasen makinat/ 7 persona përfundojnë në spital

Përplasen makinat/ 7 persona përfundojnë në spital

402
0

Shtatë persona kanë mbetur të plagosur në një aksident në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë mbrëmjen e sotme.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 19:00, në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, ku kanë qenë të përfshira dy automjete në lëvizje. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e këtij aksidenti lëndime trupore kanë pësuar 7 persona dhe të njëjtit janë dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, deklaroi ajo.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve që kanë sjellë deri te ky aksident.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here