Home Kryesore Plas sërish grushti në futbollin shqiptar

Plas sërish grushti në futbollin shqiptar

957
0

Egnatia e Rogozhinës ka siguruar sot mbijetesën mes ekipeve elitare në Shqipëri duke fituar finalen e play-out ndaj Korabit që e sfidonte nga Kategoria e Parë.

Ekipi rrogozhinas ka fituar me shifrat 2-0 falë golave të Delarzh dhe Xhekson, në një sfidë që dominuan duke krijuar më shumë lojë e raste.

Për fatin e keq, sfida u mbyll me pamje të shëmtuara, pasi pati një përplasje fizike mes lojtarëve të dy skuadrave ndërsa nuk munguan as gjuajtjet me sende nga tribunat. Ngjarje e pakëndshme që ndodh shpesh në futbollin shqiptar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here