Home AKTUALITET Qytetarët i “vërsulen” Qeverisë/ Mijëra protestues para Kryeministrisë

Qytetarët i “vërsulen” Qeverisë/ Mijëra protestues para Kryeministrisë

661
0

Sot qytetarët shqiptarë po zhvillojnë protestën e katër mbarëkombëtare kundër rritjes së çmimeve, të cilat janë bërë të papërballueshme.

Mijëra shqiptarët për të ditën e katër me radhë po mbushin rrugët dhe sheshet në qytete të ndryshme për të kërkuar uljen e çmimeve të ushqimeve dhe të karburantëve në vendin tonë.

Në Tiranë, protesta ka nisur në orën 11:00 në Sheshin Skëndërbej, për të marshuar më pas drejt Kryeministrisë.

Ndërkohë me mijëra qytetarë po vijojnë protestën para Kryeministrinë.

Në mbështeteje të protestuesve në Tiranë dhe në pamundësi për të ardhur në kryqeqytet, protesta të shumta po zhvillohen në të gjithë vendin në Dibër, Shkodër, Pogradec, Lezhë etj.

Ndërkohë në Kryeministri janë marrë masa, duke blinduar dyert, teksa në gatishmëri janë edhe autobotet me gazë lotsjellës.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here