Home Tags Rusi-ukraine

Tag: rusi-ukraine

Ministri rus kërcënon Ballkanin: Raketa jonë s’do të kërkojë leje të...

0
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, anuloi vizitën që kishte planifikuar të bënte në Serbi, për shkak se të gjitha vendet europiane dhe ballkanike...

Pushtimi i Ukrainës/ Sa për qind e shqiptarëve mbështesin Rusinë?

0
Lufta në Ukrainë tërheq interesin e pjesës dërrmuese të shqiptarëve (89%) të cilët informohen të paktën një herë në ditë për zhvillimet më të...

NATO: Lufta në Ukrainë mund të zgjasë me vite

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar dje se lufta në Ukrainë mund të zgjasë me vite. Edhe pse Rusia tani po...

Ushtarët rusë tregojnë se kanë ngrënë mish qeni në Ukrainë për...

0
Presidenti rus Vladimir Putin mendoi se lufta me Ukrainën do të merrte fund shpejt. Por ka kaluar mbi një muaj dhe populli ukrainas i...

Rusia tërheq forcat ushtarake nga qyteti ukrainas

0
Ushtarët rusë kanë ndaluar sulmet në zonën e qytetit Sumy, ata po përpiqen të rigrupohen dhe të tërheqin trupat në drejtime të tjera. Kështu...

Vetëvritet komandanti rus, zbulon se tanket janë të papërdorshëm

0
Rusia po humbet çdo ditë e më shumë kokat e ushtrisë në luftën që vijon prej më shumë se një muaji në Ukrainë. Kiev...

NATO ultimatum Rusisë/ Të ndalojë menjëherë luf*tën

0
Në Bruksel tashmë është zhvilluar samiti i jashtëzakonshëm i NATO-s, në fokus të të cilit ishte lufta në Ukrainë. Në deklaratën e përbashkët të liderëve...

Hakohet Banka Qendrore e Rusisë: 35 mijë dosje sekrete do publikohen...

0
Anonymous ka goditur sërish Federatën Ruse duke hakuar bankën e saj qendrore dhe duke kërcënuar se do të publikojë mijëra dokumente sekrete. Grupi vazhdon...

Një muaj nga fillimi i luf*tës me Rusinë, Zelensky bën thirrje...

0
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, u ka bërë thirrje njerëzve në mbarë botën të protestojnë publikisht sot, në përvjetorin e një muaji të pushtimit nga...

Zyrtari rus: Do përdorim ar*më bërthamore vetëm në këtë rast

0
Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka deklaruar se askush nuk e ka menduar ndonjëherë se “operacioni special ushtarak” në Ukrainë do të zgjaste vetëm...
34,568FansLike

MË TË KLIKUARAT