Home AKTUALITET Vaksinat me detyrim, Bushati: Në disko s’kërkohen, në auditore po

Vaksinat me detyrim, Bushati: Në disko s’kërkohen, në auditore po

479
0

Detyrimi nga ana e qeverisë që studentët të bëjnë vaksinat anti-coviod, ka nxitur një debat të madh në vend. ”Jo unë do e shtroja ndryshe, a duhen lënë të pa-vaksinuar në disko, se këtu ke disko me nga 2 mijë veta në natë ku s’kërkon njeri vaksina”,-thotë analisti Andi Busahti.

“Për t’u harbuar nuk u kërkuakan masa detyruese, kurse për të mësuar paska masa detyruese, epo këtu ka problem”. Për të fjala detyrim është shumë e brishtë dhe mund të ngjallë reagime të ndryshme, qoftë dhe revoltuese.

Bushati thekson se qeveria do të kishte bërë mirë që të vijonte me politikën e hapur për vaksinimin duke i ftuar të rinjtë drejt vaksinave dhe jo duke i detyruar ata me kushtëzime të aktiviteteve kryesore siç është arsimimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here