Home POLITIKE Ambasada e SHBA-së: Basha, lideri që largoi të shkuarën!

Ambasada e SHBA-së: Basha, lideri që largoi të shkuarën!

257
0

Ambasada e SHBA-së ka reaguar ditën e sotme pas vendimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Vendimi i vështirë i shpallur dje nga Kryetari Lulzim Basha meriton respekt. Ky vendim demonstron se, ashtu siç ndodhi 30 vjet më parë dhe në momente të tjera kritike në historinë e Shqipërisë, Partia Demokratike ka kurajën për t’u ndarë nga e shkuara me qëllim që të ndërtojë të ardhmen, për të ndihmuar që ta udhëheqë Shqipërinë përpara. Shtetet e Bashkuara kanë pasur një marrëdhënie të veçantë me Partinë Demokratike që nga themelimi i saj dhe presim me kënaqësi të punojmë më ngushtë se kurrë me Kryetarin Basha dhe Partinë Demokratike për të forcuar marrëdhëniet SHBA-Shqipëri.”, shkruan ambasada.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here