Home POLITIKE Rama flet për Berishën: Ne e kemi marrë mandatin për të udhëhequr

Rama flet për Berishën: Ne e kemi marrë mandatin për të udhëhequr

531
0

Pas seancës së parë simbolike në Kuvend, kryeministri Edi Rama nga jashtë sallës së Kuvendit, tha se PS-ja e ka marrë një mandat për të udhëhequr, kur u pyet nga gazetarët për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së.

”Ndalova për t’u uruar të gjithave dhe të gjithëve një punë të mbarë dhe të frytshme si shërbëtorë të publikut në këtë shesh në hyrje të Parlamentit. Unë do të angazhohem personalisht dhe PS-ja do të bëjë të gjitha përpjekjet që të kemi sa më shumë energji të shpenzuara për njerëzit dhe problemet e tyre reale, ëndrrat dhe shpresat e tyre dhe sa më pak energji për atë që politika ka bërë në shumë e shumë vite duke u bërë një pronë e politikanëve”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here