Home DJE & SOT Edi Rama njeriu më me fat, do të qeverisë deri sa të...

Edi Rama njeriu më me fat, do të qeverisë deri sa të marrë frymë!

1690
0

NGA TELEGRAF ALBANIA

Edi Rama është njeri me fat. Tashmë opozita është në zjarr, sa zor e merr veten. Kryeministri do të qeverisë i qetë deri sa të këtë fuqi dhe frymë.

Ai nuk ka kundërshtarë. Edhe këta që ishin po vrasin njëri-tjetrin. Mbrëmë Lulzim Basha përjashtoi Sali Berishën nga Grupi Parlamentar i PD, çka solli revoltën e mijërave demokrateve që tashmë kërkojnë shkarkimin e Bashës.

Basha kishte dy mundësi zgjedhjesh, ose veten ose Berishën. Dhe siç dihet zgjodhi veten.

Rruga është e lirë tashmë për kryeministrin Edi Rama i cili mund të bëj ctë dojë kundër një opozite të shkërmoqur. Kundër një PD që luftën e ka zhvendosur brenda llojit, dhe kundër një LSI me 4 deputetë që nuk llogaritet fare.

E në fakt duhet pranuar që Edi Rama nuk ka më konkurent. Askush se rrëzon dot. Ai ka në krah aleatë të fuqishëm si SHBA dhe po i përdor në mënyrë djallëzorë për të arritur qëllimet e veta dhe ja arriti. Eliminoi nga skena politike Berishën, dhe pothuajse shkriu LSI.

Kështu që Edi Rama qesh me vete, kur sheh PD-në që digjet dhe që vrasin njëri-tjetrin.

Kështu mbyllet edhe ky kapitull, ai nuk mendon më për 2030 ne qeveri, sot ai po mendon për një tjetër mandat pas 2030 si një nga kryeministrat më të fortë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria.  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here