Home Bota Çfarë pritet të ndodhë sot mes Rusisë dhe Ukrainës?

Çfarë pritet të ndodhë sot mes Rusisë dhe Ukrainës?

425
0

Delegacionet e Ukrainës dhe Rusisë pritet të takohen sot për një raund të ri bisedimesh, me synim ndaljen e armiqësive në Ukrainë.

Palët janë takuar edhe dy herë të tjera, pas 24 shkurtit, kur Rusia ka nisur pushtimin e Ukrainës, por pa ndonjë rezultat konkret.

“Raundi i tretë i bisedimeve do të zhvillohet të hënën”, ka thënë dy ditë më parë negociatori ukrainas, David Arakhamia.

Negociatori rus, Leonid Slutsky, ka thënë se “raundi i tretë mund të zhvillohet në ditët në vijim” dhe se “ka gjasa të zhvillohet të hënën”.

Dy raundet e para të bisedimeve janë mbajtur në Bjellorusi.

cna lajme bote

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here