Home Sport Fitorja ndaj Egnatias në transfertë, reagon presidenti Safet Gjici

Fitorja ndaj Egnatias në transfertë, reagon presidenti Safet Gjici

666
0

Kukësi e nisi sezoni e ri me një fitore bindëse 1-3 në transfertë ndaj Egnatias. Golat për verilindorët u shënua nga Daci, Peposhi dhe Milunovic që I dhanë kështu 3 pikët e parë skuadrës së drejtuar nga Longo. Pas fitores së Kukësi ka reaguar edhe presidenti i Kukësit, Safet Gjici.

Numri i verilindorëve ka shpërndarë postimin e faqës zyrtare të Kukësit, ndërsa ka komplimentuar lojtarët për paraqitje të bërë në ditën e sotme

Postimi i Safet Gjicit:

Bravo Çuna

GjiFT/ KF EGNATIA 1-3 FK KUKËSI

Skuadra jonë e ka nisur me fitore edicionin 2021-2022. Ekipi ynë ka arritur të mundë Egnatian me rezultatin 1-3, duke marrë 3 pikët e para të këtij kampionati.

Klejdi Daci ka kaluar në avantazh ekipin tonë, teksa Ergys Peoshi ka dyfishuar rezultatin. Në pjesën e dytë, vendasit ngushtuan diferencën pak minuta para fundit por Milunović vulosi fitoren e skuadrës sonë. Ndeshja e radhës për ekipin tonë është të dielën në “Elbasan Arena” ndaj Kastriotit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here