Home Bota Masakër/ Rusia sulmon një shkollë, stresoheshin rreth 400 persona, mes tyre fëmijë

Masakër/ Rusia sulmon një shkollë, stresoheshin rreth 400 persona, mes tyre fëmijë

730
0

Këshilli i qytetit të Mariupolit thotë se forcat ruse bombarduan një shkollë ku ishin strehuar 400 njerëz.

Mediat e huaja shkruajnë se ndërtesa është shkatërruar dhe njerëzit janë nën rrënoja. Gratë, fëmijët dhe të moshuarit strehoheshin në shkollën që tashmë është bombarduar nga rusët.

Mësohet e nën rrënoja ka njerëz, ndërsa ende nuk dihet nëse ka viktima apo të plagosur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here