Home Bota Mbyllet takimi negociues, çfarë pritet të ndodhë me luftën Rusi-Ukrainë

Mbyllet takimi negociues, çfarë pritet të ndodhë me luftën Rusi-Ukrainë

438
0

Pas tri orësh negociata mbyllet takimi mes Rusisë dhe Ukrainës.

Nisja e mbledhjes u bë nga ministri i jashtëm i Bjellorusisë, Vladimirovich Makei.

Ai i siguroi palët që të ndiheshin të sigurt në atë tryezë.

Zyra e Presidentit Zelenski tha se qëllimet kryesore ishin një armëpushim i menjëhershëm dhe tërheqja e trupave ruse. Kryenegociatori rus Medinsk tha se ata donin të gjenin një marrëveshje në interes të përbashkët sa më shpejt të ishte e mundur.

Ende nuk është zbuluar asnjë detaj nga negociatat përveçse mbylljes së takimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here