Home POLITIKE Rama nxjerr bombën: Lulzim Basha do të arrestohet!

Rama nxjerr bombën: Lulzim Basha do të arrestohet!

463
0

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se Lulzim Basha mund të arrestohet.

Gjatë debatit me mikrofona të mbyllur, me anëtarët e Komisionit Hetimor, Rama i thotë Tabakut që të mos përmendë ish-ministrin Lefter Koka sepse nuk është etike, pasi edhe ai vetë nuk do e bëjë një gjë të tillë kur Basha të burgoset.

As prokurore të ishe nuk do ishe kaq e angazhuar për të çuar njeri në burg.

Mos përmend Lefterin se nuk eshte etike, mund të jetë Luli një ditë atje në burg dhe mbaje mend!

Unë kurrë nuk ta përmend Lulin kur të jetë atje, kurrë!”, ka thënë Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here