Home Kryesore Raportet e institucioneve të drejtësisë në Kuvend/ Berisha paralajmëron “furtunë”

Raportet e institucioneve të drejtësisë në Kuvend/ Berisha paralajmëron “furtunë”

149
0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar diskutime dhe debate të fuqishme në Kuvend, teksa pritet që të flitet për raportet e institucioneve të Drejtësisë.

Sot janë në parlament raportet e Prokurorit të Përgjithshëm dhe të SKAP-it dhe këta nuk kanë lejuar debat për këto raporte. Ne duhet të qëndrojmë fuqishëm për debat dhe diskutime. Raportet që paraqiten sot duhet të kenë persona kryesorë Edi Ramën, Belinda Ballukun, Erion Veliajn, Taulant Ballën, Ulsi Manjën, kushdo që del përpara e ka emrin aty në ato raporte.

Ata do të kishin në fjalimet tona aktakuzat për ta dhe prokurorët e partisë. Kanë gjetur mënyrën për të privuar diskutimet”, tha Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here