Home Bota Sekretari amerikan: Dikush të vrasë Putinin, do t’i bëjë vendit dhe botës...

Sekretari amerikan: Dikush të vrasë Putinin, do t’i bëjë vendit dhe botës një nder të madh

1984
0

Pushtimi i Ukrainës nga ushtarët rusë ka hyrë në ditën e nëntë, ndërsa Senatori nga Karolina e Jugut, Lindsey Graham ka bërë thirrje për vrasjen e presidentit rus Vladimir Putin nga dikush i afërt i tij. Përmes një deklarate në Tëitter, ditën e enjte, Graham pyeti nëse ka ndonjë ‘Brutus’ ose ‘Stauffenberg’ që mund të vrasë Putinin dhe t’i japë fund kësaj lufte.

Graham:

A ka një Brutus në Rusi? A ka një kolonel Stauffenberg më të suksesshëm në ushtrinë ruse? E vetmja mënyrë si përfundon kjo luftë është që dikush në Rusi të vrasë Putinin. Kushdo që e vret do t’i bëjë vendit dhe botës një nder të madh.

Sekretari amerikan: Dikush i afërt i tij të vrasë Putinin, do t’i bëjë vendit dhe botës një nder të madh

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here