Home Kryesore Shqipëria do gjejë qetësi vetëm kur të arrestohet Meta dhe Berisha!

Shqipëria do gjejë qetësi vetëm kur të arrestohet Meta dhe Berisha!

481
0

Analisti dhe gazetari Frrok Çupi, ka lëshuar akuza të forta ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai deklaroi se vendi do të gjej qetësi vetëm kur presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha të arrestohen. Sipas tij, burgu për ta do të ishte shumë pak.

“Sikur Sali Berisha dhe Ilir Meta të ishin burgosur menjëherë, e keqja nuk do të binte atëbotë. Arsyet: E para, se lajmet e qenit do të kishin marrë vrull të madh dhe do të ishin duke vrulluar edhe sot. “Lajmi i qenit të kafshuar” do të kishte marrë energji edhe për një kohë më tej se sot, dhe sëmundja e shoqërisë do të kishte vazhduar. Arsye e dytë: Të dy njerëzit që u vunë në krye të shtetit, do të thoshin se ishim të mirë, por ‘na i hoqën tubat e oksigjenit!’. Edhe kjo do të ishte kosto në një shoqëri si e jona, ku këta dy burra kishin lulëzuar’në pleh’.

Burgu për ta do të ishte lule. Më parë se të vinte kjo ditë, këta dolën rrugëve. Burrat e shtetit dolën rrugëve dhe dëshmuan vetë sa vlenin e çfarë kishin qenë gjithë kohës. Nuk po them çfarë kishin qenë në dëmet penale, por tani po shfaqin turpin, që nuk është penal. Po shfaqen lëngaraqë, mashtrues, përdorues të pabesë të viktimave të tyre, njerëz rrëshqanthi, minorë, perversë, malinj dhe pa mend”, tha ai.

Çupi, ka komentuar edhe bllokun 700 mijë euro. Ai deklaroi se vjedhja e 700 mijë euro është një vjedhje që u bë sipas tij sy për sy dhe nuk harrohet.

“Ka shkuar, nuk është më njeriu, ai njeriu që merrte frymë në flluskën e së keqes. Mos mendojmë se e keqja ka shkuar, e keqja vjen rrotull, por nuk gjen publikun e vet. Tani normaliteti dhe pozitiviteti ndodhen në mazhorancë, atëherë ishte e kundërta. E shikoni çfarë primitivizmi reflektojnë grupimet e vjetruara politike, Rithemelim, PD, LSI, e ca të tjera. Këta kanë dalë bulevardit “me hu në krah”, në gjueti cilin të rrahin sot e cilin të pushtojnë nesër. Të ishte për një kohë të kaluar, të njëjtën gjë që bënë atë do të bënin: Pushtimin e gjysmës së vendit më gjysmën tjetër, vjedhjen e 700 mijë euro sy për sy dhe fshehjen e dorës, refuzimin e baxhanakut dhe vrasjen e 26 të tjerëve, lidhjen me terroristët e botës, terror mbi opozitën dhe mbi zgjedhjet, groposjen e kufomave në një vend matanë Dajtit; mbi të gjitha shëmtimin e vendit”, tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here