Home AKTUALITET Vajzat shqiptare bëjnë “namin” në Britani, u vënë syrin burrave në moshë...

Vajzat shqiptare bëjnë “namin” në Britani, u vënë syrin burrave në moshë dhe i’u grabisin Rolex-at

674
0

Disa vajza shqiptare në Angli si duket kanë gjetur metodën më t shpejtë dhe të thjeshtë për të bërë para. Ato lokalizojnë burra të martuar, shkojë te ta dhe më pas u grabisin orat e shtrenjta dhe sendet me vlerë.

Sipas mediave t huaja mësohet se vajzat shqiptare vjedhin orat “Rolex” dhe më pas largohen. Policia së fundmi po heton vjedhjen e një ore “Rolex Ripper”!

Derek Freestone, 77 vjeç, është viktima e fundit e një bande që synon burra të moshuar për orët e tyre të shtrenjta por Policia e Hampshire beson se ai është një nga të paktën 10 individët që janë vënë në shënjestër të grupit.

Ato paraqiten si punonjëse bamirësi dhe u kërkojnë kërkojnë viktimave të tyre të nënshkruajnë një peticion dhe pasi u marrin orën nga dora, ikin me vrap me ndihmën e një makine. Dhjetëra viktima i kanë përshkruar grabitëset si dy gra, të moshës 20 ose 30 vjeç.

Dy gratë, të cilat i thanë Freestone se ishin shqiptare dhe kishin veshur bluza të bardhe dhe pantallona të errëta. Bazuar në këto përshkrime dhe nga kamerat e sigurimit policia është vendosur në ndjekje të tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here