Home AKTUALITET Kamëz/ Arrestohet teksa dhunonte gruan, parandalohet krimi në familje

Kamëz/ Arrestohet teksa dhunonte gruan, parandalohet krimi në familje

68
0

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për dhunë në familje dhe armëmbajte pa leje.

Në pranga ka rënë shtetasi Algert Seda. Policia ka parandaluar ngjarjen që mund të përfundonte në vrasje pas një telefonate nga fqinjët, të cilët raportuar se 39 vjeçari po dhunonte bashkëshorten.

Gjithashtu gjatë kontrollit në banesë Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri gjahu dhe 65 fishekë gjuetie.

Në vijim të veprimeve, në bashkëpunim dhe me Komisariatin e Policisë Gramsh, gjatë kontrollit në banesën tjetër të këtij shtetasi në fshatin Sojnik, Gramsh, iu gjet dhe iu sekuestrua një armë zjarri automatik dhe 31 fishekë luftarak.

Njoftimi i policisë:

Ndërhyrja në kohë e shërbimeve të Policisë ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me pasoja për jetën në familje.  

Vihet në pranga një 39-vjeçar që posedonte pa leje armë zjarri dhe municion luftarak.

Sekuestrohet një armë zjarri automatik, një armë gjahu dhe 96 fishekë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, pas marrjes së njoftimit se në Babrru, në një familje, një shtetas po ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë dhe falë veprimeve të shpejta parandaluan përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit, duke bërë të mundur kapjen dhe prangosjen e shtetasit Algert Seda.

Gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri gjahu dhe 65 fishekë gjuetie.

Në vijim të veprimeve, në bashkëpunim dhe me Komisariatin e Policisë Gramsh, gjatë kontrollit në banesën tjetër të këtij shtetasi në fshatin Sojnik, Gramsh, iu gjet dhe iu sekuestrua një armë zjarri automatik dhe 31 fishekë luftarak.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Algert Seda.,  39 vjeç, dhe materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here