Home AKTUALITET Kriza nuk e prek kryeministrin, Rama me pardesy mbi 3 mijë dollarë...

Kriza nuk e prek kryeministrin, Rama me pardesy mbi 3 mijë dollarë nëpër markete

398
0

Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama, ka dhënë alarmin se jemi në krizë ekonomike. Pas këtij alarmi çmimet e të gjitha produkteve u rritën njëherësh.

E gjitha kjo situatë çoi në reagimin e qytetarëve. U duk sikur kryeministri reagoi dhe ngriti një bord për transparencën për të përcaktuar çmimet.

Por, sërish rritjet janë prezente.

Dje Rama u shfaq në markete, duke inspektuar çmimet dhe si për ironi përballë kësaj krize që ai i mëshon fot, kishte veshur me një pardesy që kushton jo pak por  mbi 3 mijë dollarë.

Pardesyja që mbante veshur Rama nga firma Yamamot, me ulje 25 përqind, kushton mbi 3 mijë dollarë, ndërsa çmimi i saj i mëparshëm shkon në 4 319 dollarë.

cna lajem aktualitet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here