Home Bota Në këtë shtet nis vaksinimi kundër Covid të fëmijëve 2 vjeç

Në këtë shtet nis vaksinimi kundër Covid të fëmijëve 2 vjeç

149
0

Qeveria e Kubës ka nisur me vaksinimin kundër koronavirusit të fëmijëve të moshave 2 vjeç.

Ndërsa vendet e tjera po marrin vendimin për të vaksinuar adoleshentët dhe të miturit kundër Covid-19, Kuba ka vendosur që të vaksinojë të gjithë fëmijët që nga mosha 2-vjeçare e sipër.

Kjo është marrë si masë për të parandaluar përhapej e Covid dhe që fëmijët të kenë mundësi që të rifillojnë shkollat normalisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here