Home Bota Nuk ndalet Rusia, deputeti: Të pushtojmë edhe Poloninë!

Nuk ndalet Rusia, deputeti: Të pushtojmë edhe Poloninë!

742
0

“Rusia mund të kryejë një sulm të plotë kundër Polonisë, shteteve baltike dhe Kazakistanit si pjesë e një operacioni të posaçëm ushtarak global për çmilitarizimin dhe denazifikimin”. Kështu deklaroi deputeti rus Sergei Savostyanov, duke e vënë theksin tek një proces më të plotë të garantimit të sigurisë së Federatës Ruse.

“Ky është vetëm fillimi. Rusia premton qartë se do të ketë shumë gjak në Evropë”- shkruan nga ana tjetër Mykhailo Podolyak, kryenegociatori i Ukrainës dhe këshilltari i Presidentit Zelensky në Twitter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here