Home AKTUALITET Tahiri kërkoi pezullimin e dënimit, Gjykata e Lartë merr vendimin

Tahiri kërkoi pezullimin e dënimit, Gjykata e Lartë merr vendimin

399
0

Gjykata e Lartë refuzon kërkesën dhe nuk pranon t’i pezullojë dënimin me burg Saimir Tahirit.

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u dënua nga GJKKO për shpërdorim detyre, kishte kërkuar pezullim të dënimit me arsyetimin se është i rrezikuar nga subjektet e krimit.

Në të njëjtën kohë, Gjykata e Lartë ka në dorë shqyrtimin edhe të një tjetër kërkese të ish-ministrit Tahiri, për pafajësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here