Home AKTUALITET Trafiku i kokainës, Europoli flet për bandat shqiptare

Trafiku i kokainës, Europoli flet për bandat shqiptare

427
0

Europë, sipas raportit më të ri të publikuar nga Europoli janë: E dhunshme, me më shumë diversitet dhe më konkurruese.

Bandat e drogës shpesh operojnë përgjatë vijave familjare, etnike ose gjuhësore, “duke përfshirë bandat marokene dhe shqiptare”, si dhe “grupin mafioz Ndrangheta të Italisë”.

Raporti nënvizon rëndësinë e hetimeve mbi pastrimin e parave, për të ndjekur përfitimet e paligjshme dhe për të konfiskuar asetet e lidhura me aktivitetin kriminal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here